Tajemnice Światła dla Dzieci (Rozważania)

Krótkie różańcowe rozważania tajemnic światła dla dzieci.

Tajemnice światła

(1) Chrzest Pana Jezusa w Jordanie

Pan Jezus, nad rzeką Jordan, przyjął od św. Jana chrzest, aby ukazać mi jak jest on ważny. Dzięki łasce chrztu świętego mam łączność z Panem Jezusem i stałem się dzieckiem Bożym. Chcę podziękować moim rodzicom, dzięki którym zostałem ochrzczony.


(2) Cud na weselu w Kanie Galilejskiej

Na weselu w Kanie, na prośbę swej Matki, Pan Jezus przemienia wodę w wino. Ten cud uratował parę młodą przed wielkim wstydem i sprawił, że uczniowie uwierzyli w Niego. Będę starał się zapraszać Pana Jezusa do swojego życia, aby również i mnie ratował w moich trudnościach.


(3) Głoszenie Królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia

W swojej codzienności Pan Jezus wędrował po okolicznych wioskach i miastach głosząc pokój, Królestwo Boże i to, jak ważna jest miłość do Pana Boga. Będę się starał, podobnie jak Pan Jezus, dobrze wykonywać swoje codzienne obowiązki, aby dobry Bóg był ze mnie zadowolony.


(4) Przemienienie na górze Tabor

Pan Jezus zabrał ze sobą Piotra, Jakuba i Jana na wysoką górę i tam ukazał się im w Bożej chwale, razem z dawnymi prorokami: Mojżeszem i Eliaszem. Jeśli jestem z Panem Bogiem, niczego nie muszę się obawiać. Będę starał się pamiętać o tym, że Pan Jezus jest prawdziwym Bogiem, który przyszedł na świat, aby otworzyć dla mnie niebo.


(5) Ustanowienie Eucharystii

Pan Jezus nie chciał być tylko dla tych osób, które żyły w Jego czasach. Ustanowił Eucharystię, aby móc się spotkać ze mną i abym ja mógł spotkać się z Nim. Przyjmując Pana Jezusa w Komunii Świętej będę starał się Mu podziękować za to, że tak bardzo mnie kocha.

Pozostałe rozważania różańcowe dla dzieci:

» Wszystkie rozważania różańcowe

Jeśli chcesz dokładniej zgłębić temat różańca, warto przeczytać: