Tajemnice Radosne dla Dzieci (Rozważania)

Krótkie różańcowe rozważania tajemnic radosnych dla dzieci.

Tajemnice radosne

(1) Zwiastowanie Matce Bożej

Archanioł Gabriel objawił Maryi, że zostanie matką Boga. Dzięki temu, że Maryja się zgodziła, Pan Jezus mógł przyjść na świat i zamieszkać wśród nas. Dziś chcę szczególnie mocno pomodlić się za moich rodziców, dzięki którym ja mogłem się narodzić.


(2) Nawiedzenie św. Elżbiety

Maryja wybrała się w podróż do swojej krewnej – Elżbiety. Chce jej pomóc, ponieważ nosi ona pod swym sercem Jana Chrzciciela, który ma niebawem się narodzić. Maryja daje Elżbiecie wiele radości. Chcę, za przykładem Matki Bożej, jeszcze bardziej pomagać innym, a szczególnie rodzicom.


(3) Narodzenie Pana Jezusa

Maryja ze św. Józefem udają się do Betlejem, aby wypełnić polecenie Cezara i wziąć udział w spisie ludności. Własnie tam, w Betlejem, Maryja urodziła w ubogiej stajence Pana Jezusa i położyła Go w żłóbku. Przez swój niedostatek Pan Jezus chciał mi pokazać, że to nie bogactwa materialne są największym skarbem, ale dobre serce i wspaniała rodzina. Chcę podziękować Panu Jezusowi za moich rodziców i za wszystko co posiadam.


(4) Ofiarowanie Pana Jezusa w świątyni

Matka Najświętsza zanosi małego Pana Jezusa do świątyni, aby Go ofiarować i zawierzyć Bogu Ojcu. Takie były przepisy prawa, które Maryja wypełnia. Wówczas starzec Symeon przepowiedział Maryi, że w przyszłości będzie mocno cierpieć. Pragnę dziękować moim rodzicom za to, że dzięki nim zostałem ochrzczony i mogę być przyjacielem Pana Jezusa.


(5) Odnalezienie Pana Jezusa w świątyni

Maryja, św. Józef i dwunastoletni Jezus udają się razem do świątyni w Jerozolimie. Tam Jezus się zgubił i przez trzy dni rodzice go szukali i znaleźli w świątyni, gdzie rozmawiał z uczonymi. Zaraz potem wrócili razem do Nazaretu i tam pilnie słuchał rodziców. Będę starał się, tak jak Pan Jezus, każdego dnia być posłuszny rodzicom.

Pozostałe rozważania różańcowe dla dzieci:

» Wszystkie rozważania różańcowe

Jeśli chcesz dokładniej zgłębić temat różańca, warto przeczytać: