Tajemnice Chwalebne dla Dzieci (Rozważania)

Krótkie różańcowe rozważania tajemnic chwalebnych dla dzieci.

Tajemnice chwalebne

(1) Zmartwychwstanie Pana Jezusa

Pan Jezus trzeciego dnia powstał z grobu, aby mi pokazać, że jest On w stanie zwyciężyć wszystko, nawet śmierć. Chcę w tej tajemnicy prosić Pana Jezusa, abym był zawsze Jego przyjacielem.


(2) Wniebowstąpienie Pana Jezusa

Pan Jezus po swoim Zmartwychwstaniu przebywał jeszcze na ziemi, ukazywał się swoim uczniom i dawał im ostatnie wskazówki. Po czterdziestu dniach wstąpił do nieba i tam przygotował dla nas miejsce. Chcę w tej tajemnicy prosić Pana Jezusa o łaskę dobrego życia, abym po śmierci spotkał się z Nim w niebie.


(3) Zesłanie Ducha Świętego

Pan Jezus nie chciał, abyśmy byli sami na ziemi, dlatego posłał Ducha Świętego, aby pomagał nam w drodze do nieba. Chcę w tej tajemnicy prosić Pana Jezusa, abym potrafił przyjmować dary Ducha Świętego i razem z Nim przejść przez życie na ziemi.


(4) Wniebowzięcie Najświętszej Marii Panny

Pan Jezus tak ukochał swoją Mamę, że zabrał ją z ciałem i duszą do nieba. Każdy człowiek jest powołany do tego, aby po życiu na ziemi znaleźć się w niebie, razem z Jezusem i Maryją. Chcę w tej tajemnicy prosić Pana Jezusa, abym nie zapominał, że śmierć to nie koniec mojego życia.


(5) Ukoronowanie Najświętszej Marii Panny na Królową Nieba i Ziemi

Pan Jezus ustanowił swoją Mamę – Maryję – królową Nieba i Ziemi, abym śmiało do niej się zwracał w moich prośbach i potrzebach. Chcę w tej tajemnicy prosić Pana Jezusa, abym nigdy nie zapominał, że Maryja jest również moją mamą.

Pozostałe rozważania różańcowe dla dzieci:

» Wszystkie rozważania różańcowe

Jeśli chcesz dokładniej zgłębić temat różańca, warto przeczytać: