Tajemnice Bolesne dla Dzieci (Rozważania)

Krótkie różańcowe rozważania tajemnic bolesnych dla dzieci.

Tajemnice bolesne

(1) Modlitwa Pana Jezusa w Ogrójcu

Pan Jezus po ostatniej wieczerzy idzie z uczniami do Ogrodu Oliwnego. Tam cierpi, ponieważ widzi to wszystko, co ma się wydarzyć, całą swoją mękę. Jednak nie ucieka, ale modli się o siłę do zniesienia tego wszystkiego. Chcę w tej tajemnicy prosić Pana Jezusa o siłę do pokonywania moich trudności.


(2) Biczowanie Pana Jezu

Pan Jezus jest biczowany, choć nigdy nikogo nie skrzywdził. Mimo bolesnej męki nie mówi nic złego na tych, którzy Go krzywdzą, nie oddaje złem za zło. Chcę w tej tajemnicy prosić Pana Jezusa o cierpliwość, abym nigdy nie krzywdził nikogo, nawet jeśli mnie ktoś krzywdzi.


(3) Cierniem ukoronowanie Pana Jezusa

Pan Jezus zostaje wyśmiany, a na głowę włożono Mu koronę uplecioną z ciernia. Przyjmuje On ten ogromny ból dla mojego zbawienia. Chcę w tej tajemnicy prosić Pana Jezusa o to, abym nie narzekał, gdy spotykają mnie trudności.


(4) Droga krzyżowa Pana Jezusa

Pan Jezus niesie ciężki krzyż, po drodze trzykrotnie upada, ale za każdym razem się podnosi, czyni to z miłości do mnie. Chcę w tej tajemnicy prosić Pana Jezusa o wytrwałość w moich dobrych postanowieniach, abym nigdy się nie poddawał, a jeśli się nie uda, to nie zniechęcał się, ale próbował dalej.


(5) Śmierć Pana Jezusa na Krzyżu

Pan Jezus zostaje przybity do krzyża i oddaje za mnie swoje życie. Nie cofa się nawet przed śmiercią, abym tylko mógł być z Nim w niebie. Chcę w tej tajemnicy podziękować Panu Jezusowi za to, że z miłości do mnie poświęcił swoje życie, abym ja mógł żyć.

Pozostałe rozważania różańcowe dla dzieci:

» Wszystkie rozważania różańcowe

Jeśli chcesz dokładniej zgłębić temat różańca, warto przeczytać: