Nowenna do Św. Rity – Dzień 4

Pierwszy dzień nowenny do św. Rity, która przez wielu nazywana jest patronką spraw niemożliwych.

Dzień 4

Święta Rito, ty która swoją roztaczającą opieką, cierpliwością, ale i stanowczością, dawałaś swym synom dobry przykład na co dzień, pomóż i podtrzymuj rodziców w tej trudnej i ważnej rzeczy jaka jest wychowanie dzieci.

Święta Rito, patronko od spraw beznadziejnych i niemożliwych, ufam w twoje potężne wstawiennictwo u Pana. Wyproś mi u Boga wiarę, nadzieję, miłość oraz pragnienie dóbr wiecznych. Proszę cię w tej nowennie, abyś wybłagała mi też łaskę (wymień prośbę).

Ojcze nasz
Ojcze nasz, któryś jest w niebie święć się imię Twoje, przyjdź królestwo Twoje, bądź wola Twoja jako w niebie tak i na ziemi. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj i odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom i nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw od złego.
Zdrowaś Maryjo (3 razy)
Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą, błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus. Święta Maryjo, Matko Boża, módl się za nami grzesznymi teraz i w godzinę śmierci naszej.
Chwała Ojcu
Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, jak była na początku, teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen.

Święta Rito, módl się za nami.

Cała nowenna

Najważniejsze modlitwy do św. Rity


Wersja do druku (.pdf)

» Czwarty dzień nowenny do św. Rity


Jak odmawiać nowennę?

Generalna zasada, jeśli chodzi o modlitwę, mówi o tym, że najważniejsza jest obecność serca w wymawianych słowach, które mają służyć obecności przy Bogu i świętych, a nie ją zastępować. Jeśli moim sercem nie jestem przy Bogu, to tym bardziej nie będę przy Nim w słowach, które wypowiadam. Szerzej o tym, jak się dobrze modlić, można przeczytać tutaj.  Jak więc dobrze odmawiać nowennę? Duchem stań w obecności świętej Rity i wyobraź sobie, że jest Ona przy tobie i zwracaj się do niej tak jak do żywej osoby, którą chciałbyś poprosić o pomoc. Jeśli w dalszej części odmawiasz Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo czy Chwała Ojcu, to podobnie, mów jak do żywych Osób, które są przy tobie.

Nie zniechęcaj się rozproszeniami, skoro przychodzą, to znaczy, że ta modlitwa ma wartość, zawsze jednak wracaj do obecności przy osobie, do której się zwracasz.

Jeśli chcesz dokładniej zgłębić temat modlitwy i poprawić jej jakość, warto przeczytać poniższe artykuły: