Różaniec Zawierzenia ks. Dolindo Ruotolo

Różaniec zawierzenia ks. Dolindo Ruotolo, zmarłego w opinii świętości mistyka i kandydata na ołtarze, za którego wstawiennictwem dokonuje się wiele cudów.

Jak odmawiać?

Możemy go odmawiać na zwykłym różańcu. Cała modlitwa, krok po kroku, odmawiana jest następująco:

 • Rozpoczynamy słowami:
  Boże wejrzyj ku wspomożeniu memu Tanie pospiesz ku ratunkowi memu.
  Ojcze nasz …,
  Zdrowaś Mario ..,
  Chwała Ojcu …
 • Na pierwszej dziesiątce odmawiamy:
  Jezu, Ty się zajmij wszystkim (10 razy)
  Chwała Ojcu …
 • Na drugiej dziesiątce odmawiamy:
  Matko Boża, prowadź mnie (10 razy)
  Chwała Ojcu …
 • Na trzeciej dziesiątce odmawiamy:
  Jezu, Ty się zajmij wszystkim (10 razy)
  Chwała Ojcu …
 • Na czwartej dziesiątce odmawiamy:
  Matko Boża, prowadź mnie (10 razy)
  Chwała Ojcu …
 • Na piątej dziesiątce odmawiamy:
  Jezu, Ty się zajmij wszystkim (10 razy)
  Chwała Ojcu …
 • Na zakończenie:
  Witaj, Królowo, Matko miłosierdzia, życie, słodyczy i nadziejo nasza, witaj! Do Ciebie wołamy wygnańcy, synowie Ewy; do Ciebie wzdychamy jęcząc i płacząc na tym łez padole. Przeto, Orędowniczko nasza, one miłosierne oczy Twoje na nas zwróć, a Jezusa, błogosławiony owoc żywota Twojego, po tym wygnaniu nam okaż. O łaskawa, o litościwa, o słodka Panno Maryjo!

Kim był ks. Dolindo?

Ks. Dolindo (fot. J. Bątkiewicz-Brożek z „Jezu, Ty się tym zajmij! O. Dolindo Ruotolo, Życie i cuda”)

Ks. Dolindo Dutuolo (1882-1970) to włoski kapłan, kandydat na ołtarze, mistyk i autor modlitwy zawierzenia “Jezu, Ty się tym zajmij”. Zostawił po sobie olbrzymi dorobek literacki (wiele jego dzieł jeszcze nie zostało opublikowanych). Zasłynął między innymi z rozdawania lub wysyłania ludziom tzw. imaginette, czyli świętych obrazków do których dołączał swoje ręcznie napisane jedno lub kilka zdań, które potrafiły bardzo trafnie odnosić się do sytuacji życiowej osób, które je otrzymywały. Spisywał je przeważnie klęcząc przed tabernakulum. Rozmawiał z Jezusem jak z przyjacielem i słyszał Jego głos w swoim sercu, miał również wizję Matki Bożej i Aniołów. W 1965 roku wysłał hrabiemu Witoldowi Laskowskiemu obrazek z Matką Bożą, gdzie na odwrocie był własnoręcznie napisany tekst, w którym przepowiedział upadek komunizmu i wybór Polaka na papieża. Ojciec Pio Zwykł odsyłać pielgrzymów z Neapolu, mówiąc im: „Po co do mnie przychodzicie, skoro macie u siebie świętego kapłana?!”. Zmarł w opinii świętości 19 listopada 1970 w Neapolu (Włochy).


Źródła:
– Tekst i cytaty pochodzą z Modlitwy Zawierzenia ks Dolindo Ruotolo