Sprawdzona Skrzynka Intencji ONLINE

W sieci internetowej jest wiele miejsc, gdzie można poprosić o modlitwę. Poniżej krótkie omówienie naszego serwisu modlitwy24.pl/intencje  Jego największe trzy atuty to:

  1. Niezwykle prosta filozofia serwisu (dodając swoją intencję, zobowiązujesz się do modlitwy w innej, wylosowanej dla Ciebie) sprawia, że każda intencje zostanie komuś przypisana do modlitwy.
  2. Możesz nawiązać kontakt z osobą, której intencje podejmujesz (o ile nie zgłosiła intencji anonimowo), sprawia to, że możesz dać wsparcie nie tylko modlitewne, ale też i słowne, ludzkie.
  3. Przeglądając inne skrzynki intencji to naprawdę trudno znaleźć konkurencję jeśli chodzi o możliwości i funkcjonalność.
modlitwy24 opcje
Skrzynka intencji umożliwia w łatwy sposób: przesłanie intencji dalej, wysłanie wiadomość do jej autora, umieszczenie intencji na Fecebook’u, zgłoszenie nadużycia, jeśli jest taka potrzeba, oraz wiele innych ciekawych opcji

Jak dodać intencję?

Po wejściu na stronę skrzynki intencji wystarczy kliknąć w dobrze widoczny przycisk „Dodaj intencję”, pokaże się okienko, gdzie można podać tytuł intencji i opcjonalny opis, który możemy wykorzystać do dokładniejszego opisu intencji, która zostanie przez kogoś podjęta. Warto przy tym pamiętać o tym, że:

Każda intencja ma termin ważności, domyślnie jest to tydzień. Zmienić termin możemy klikając na datę, wówczas pokaże się kalendarz w którym możemy wybrać dzień do kiedy intencja będzie widoczna w serwisie. Maksymalny termin ważności to 3 miesiące, minimalny to do końca aktualnego dnia.

Jeśli jestem zalogowanym użytkownikiem, mogę określić czy w serwisie moja intencja będzie widoczna jako moja (podpisana moim imieniem) czy też wolę opublikować ją anonimowo. Wówczas jednak nie będzie można wysłać do mnie wiadomości odnośnie tej intencji, ani ja nie będę mógł podziękować za jej podjęcie.

Jeśli chcę otrzymywać wiadomość e-mail za każdym razem, jak ktoś podejmie moją intencję, należy zaznaczyć kwadracik „Informuj wiadomością e-mail, gdy ktoś podejmie intencję” (jest on dostępny dopiero po zalogowaniu).

Jeśli jestem zalogowany, zgłoszona intencja pojawi się automatycznie – od razu, jeśli zaś nie, wówczas zostanie opublikowana w serwisie dopiero po zatwierdzeniu jej przez moderatora, jako anonimowa. Po zatwierdzeniu anonimowej intencji nie będę też powiadamiany o podjęciu jej przez inną osobę, a podejmujący ją nie będzie mógł do mnie wysłać wiadomości.

Czy trzeba mieć własne konto?

Skrzynka intencji jest w pełni funkcjonalna bez konieczności zakładania konta, jednak całe piękno serwisu staje się dostępne dopiero po zalogowaniu, więc warto utworzyć własne konto. Wówczas pojawiają się m.in. takie możliwości jak:

  • komunikacja z innymi użytkownikami,
  • wysyłanie podziękowań osobom, które podjęły moją intencję,
  • otrzymywanie wiadomości i powiadomień o podjęciu intencji,
  • przesyłanie intencji innym osobom,
  • zarządzanie własnymi intencjami,
  • widok intencji podjętych,
  • wiele innych.

Jak założyć konto?

Konto można utworzyć dosłownie w kilka sekund, jeśli mamy już konto w serwisie Facebook, lub troszkę dłużej, jeśli wybieramy opcję zwykłą.

Do zarejestrowania potrzebne są jedynie login, hasło i adres e-mail, na który zostanie wysłany mail z weryfikacją  założonego konta (trzeba tylko będzie kliknąć w przesłany link, który potwierdzi, że jesteśmy właścicielami danego adresu e-mail i że to my zakładamy konto w serwisie).

Po utworzeniu konta uzyskujemy dostęp do pełnej funkcjonalności serwisu.

Pełne możliwości serwisu pojawiają się dopiero po zalogowaniu. Uzyskujemy wówczas dostęp do panelu informacyjnego, wiadomości, zarządzania intencjami i wielu innych funkcjonalności.

Jak komunikować się z innymi?

Skrzynka posiada wbudowany prosty system komunikacji, coś na wzór “messenger’a”. Wybierając daną intencję do modlitwy zawsze możemy napisać wiadomość do autora (o ile nie jest anonimem) i przekazać również kilka słów wsparcia słownego. Dostęp do wiadomości uzyskujemy klikając na ikonkę koperty w prawym górnym rogu, ale też np. klikając w nazwę użytkownika, którego intencję podjęliśmy.

modlitwy24 wiadomosci
Poza wsparciem modlitewnym można w łatwy sposób wesprzeć również dobrym słowem i nawiązać kontakt z osobą, której intencje omadlamy. Można też oczywiście zachować anonimowość.

Jak podziękować za modlitwę?

Jeśli chcemy podziękować osobie, która podjęła naszą intencję, wystarczy że w lewym górnym rogu klikniemy w ikonę naszego profilu (zdjęcie możemy w każdej chwili zmienić w ustawieniach) i wybierzemy zakładkę “powiadomienia“. Otrzymamy wówczas listę informacji związanych z intencjami w naszej skrzynce. Wystarczy wybrać odpowiednią pozycję i kliknąć niebieski przycisk “podziękuj”. Wówczas informacja o podziękowaniu zostanie wysłana osobie, która podjęła naszą intencję.

Jeśli zaś chcę podziękować bardzo osobiście, własnymi słowami, wystarczy że kliknę w podkreśloną nazwę użytkownika, a wówczas skrzynka przeniesie mnie do strony, gdzie będę mógł wysłać wiadomość.

Podsumowanie

Każda skrzynka intencji jest dobra, najważniejsze jest, aby z niej korzystać, jeśli potrzebujemy modlitwy. Atutem tej skrzynki modlitwy, poza funkcjonalnością, jest fakt, że zgłoszona intencja przez przypisana do konkretnej osoby, a nie do intencji “ogólnie omadlanych”. Czy warto z niej korzystać? Zdecydowanie tak, jak również z innych skrzynek, które opisane zostały tutaj.

ks. Krzysztof Śniadoch SAC