23 Krótkie Modlitwy w Codziennych Sytuacjach

Czasem trudno jest znaleźć odpowiednie słowa do modlitwy, aby to ułatwić, poniżej umieszczono zbiór krótkich modlitw, czy też myśli przewodnich, które mogą towarzyszyć modlitwom w różnych sytuacjach: w zmartwieniu, wątpliwościach, niepokoju, lęku i wielu innych sytuacjach, w których prosimy Boga o pomoc. Warto do tych propozycji dodawać własne słowa, odpowiednie do naszych życiowych sytuacji.

Modlitwa w trudnej sytuacji

Panie Boże, nie wiem co mam powiedzieć. Nie wiem nawet, jak się mam modlić w tej sytuacji. Chcę Ciebie prosić, abyś przyszedł ze swoim pocieszeniem i wsparciem. Bądź moją siłą i tarczą. Pomóż mi przezwyciężyć wszystkie trudności, które pojawiają się na mojej drodze. Pomóż mi polegać na Tobie i znaleźć pokój w Twojej obecności. Dziękuję, za Twoją miłość i za to, że nigdy mnie nie opuszczasz. Amen.


Modlitwa poranna

Ojcze, rozjaśnij mój umysł Twoją prawdą, wlej w me serce Twoją miłość, umocnij moją wolę swoją odwagą i ubogać moje życie pragnieniem służby bliźniemu. Amen.


Modlitwa o pokój

Ojcze, moje serce jest pełne niepokoju. Czuję, że pogrążam się w trudnościach, a mój duch jest pełne lęku i poczucia bezradności. Naprawdę potrzebuję siły i pokoju, które tylko Ty możesz dać. Proszę o te dary w Twoje Imię. Amen.


Modlitwa złamanego serca

Panie, moje serce jest złamane, ale Ty jesteś blisko. Mój duch jest wręcz zmiażdżony, ale Ty jesteś moim wybawcą. Twoje Słowo jest moją nadzieją. Ożywia mnie i pociesza szczególnie teraz. Moja dusza cierpi, ale Ty jesteście tchnieniem życia we mnie. Jesteś moją pomocą, Tym, który mnie wspiera. Ja jestem słaby, ale Ty jesteś silny. Proszę, przez Twoją miłość do mnie, wybaw mnie od tego bólu w którym trwam. Amen.


Modlitwa o wytrwałość

Panie, proszę, pomóż mi pokonać przeszkody, które się przede mną piętrzą, i daj mi siłę oraz mądrość, aby spojrzeć w górę i zobaczyć nadzieję, której tak bardzo teraz potrzebuję. Proszę o to w Twoje Imię, Jezu. Amen.


Modlitwa o poczucie własnej wartości

Ojcze, proszę, abyś wybaczył mi te wszystkie negatywne słowa, które wypowiadam o sobie. Nie chcę znów poniżać siebie w taki sposób. Przemień moje myśli i pozwól mi zrozumieć, jak cudownie mnie stworzyłeś. Zmień moje patrzenie na mnie, abym widział siebie tylko w sposób, w jaki ty mnie widzisz. Jezu, proszę o to w Twoje Imię. Amen.


Modlitwa o opiekę nad dziećmi

Panie, oddaję moje dzieci pod Twoją opiekę. Ty wiesz, że nie mogę być wszędzie tam, gdzie są moje dzieci, ale wiem, że Ty zawsze jesteś z nimi. Proszę chroń je. Daj mi mądrość, abym był dobrym rodzicem. Daj mi cierpliwość do moich dzieci i mnie samego. Proszę o to w Twoje Imię Jezu. Amen.


Modlitwa o miłość jak Jezus

Ojcze, pragnę Ci podziękować, za to, że kochasz mnie bezwarunkowo i jesteś przy mnie pomimo moich upadków i błędów. Przepraszam, że nie potrafię kochać innych w taki sam sposób. Proszę, daj mi oczy, aby dostrzegał potrzeby innych ludzi, wychodził im naprzeciw i potrafił ich kochać, tak jak Ty ich kochasz. Amen.


Modlitwa o Boże prowadzenie

Panie, pomóż mi nie opierać się jedynie na moim ludzkim spojrzeniu, ale też patrzeć na wszystko z wiarą, abyś mógł kierować moimi słowami, myślami i działaniami. Proszę o to w Twoje Imię, Jezu.


Modlitwa, gdy czuję się odrzucony

Panie, dziękuję Ci, że jestem kochany przez Ciebie nieskończoną miłością. Kiedy przychodzą do mnie myśli, aby porównywać się z innymi, pomóż mi wówczas polegać na Twojej prawdzie o mnie. Przemień moje myślenie i zabierz ból odrzucenia, abym nie u innych szukał uznania i swojej wartości, ale jedynie u Ciebie, który zawsze jesteś przy mnie i kochasz miłością wieczną. Amen.


Modlitwa, gdy przychodzą trudności

Ojcze, jestem kuszony zamartwianiem się o tak wiele rzeczy. Widzisz, jak wiele mam nieuporządkowanych spraw. Przepraszam, że zapominam o Tobie, przez co tak mocno się tym wszystkim przejmuję. Dziękuję za Pismo Święte, która mnie umacnia, i przypomina o tym, że to Ty nad wszystkim panujesz i jesteś nieustannie przy mnie. Amen.


Modlitwa o pragnienie modlitwy

Panie, dziękuję ci za Twoją wszechmoc. Dziękuję, że chociaż ja jestem słaby, to Ty jesteś silny. Panie, doświadczam pokus, które mnie powstrzymują od spędzania czasu z tobą. Nie pozwól wygrać mojemu lenistwu. Udziel mi swojej siły, abym nie poddał się zniechęceniu, lenistwu i wątpliwościom! Pomóż mi uwielbiać Ciebie całym moim życiem. Amen.


Modlitwa o panowanie nad językiem

Panie, wiem, że mój język często wyprzedza mój umysł i serce. Mówię szybko i potem żałuję wielu bezmyślnych rzeczy, które wypowiadam. Przykro mi z powodu plotek i słów, które wypowiedziałem ze złością. Proszę, pomóż mi czuwać nad sobą, abym już nie mówił bez zastanowienia. Spraw, Panie, aby w mojej mowie były słowa pełne życzliwości. Uczyń mnie osobą pełną Ducha Bożego, przepełnioną miłością, radością, pokojem, cierpliwością, życzliwością, łagodnością i opanowaniem. Amen.


Modlitwa o dobre życie

Panie, dziękuję Ci za to, że tak cudowne mnie stworzyłeś. Dziękuję, że w Twoich oczach mam nieskończoną wartość. Pomóż mi tak żyć, jak Ty pragniesz, abym żył, a gdy mój czas na ziemi dobiegnie końca, przyjmij mnie do Twojego Królestwa, gdzie będziemy już razem na wieki. Amen.


Modlitwa o wdzięczność

Ojcze, jest mi przykro, ponieważ wciąż narzekam na moje życie. Proszę wybacz mi moją niecierpliwość, gdy sprawy nie idą po mojej myśli. Wypełnij moje serce wdzięcznością i pozwól mi być przy Tobie w każdej chwili mojego dnia. Pomóż mi razem z Tobą stawiać czoła każdej trudności, wierząc, że Ty naprawdę masz nad wszystkim kontrolę, mimo tego, że nie słyszę Twojego głosu ani nie widzę Twojej ręki. Proszę o to w Twoje Imię Jezu. Amen.


Modlitwa dziękczynna

Boże Ojcze, dziękuję Ci za Twoją nieskończoną miłość do mnie, Twoje błogosławieństwo i dobroć. Dziękuję Ci za Twoją Opatrzność, która prowadzi mnie przez ten niepewny czas. Dziękuję Ci za Pismo Święte, które pociesza mnie i przypomina o Twoich obietnicach i zbawieniu. Dziękuję za to, że Jesteś przy mnie każdego dnia. Amen.


Modlitwa o przymnożenie wiary

Dobry Boże, pomóż mi znaleźć Ciebie w tym wszystkim, co mnie otacza. Daj mi pragnienie spotkania, wdzięczności i rozmowy z Tobą. A gdy już jestem przy Tobie w swoim sercu, proszę przymnażaj mi wiary, aby prowadziła mnie przez trudności dnia codziennego i nie słabła w moich przeciwnościach. Proszę o to w Twoje Imię, Jezu. Amen.


Modlitwa o zaufanie Bogu

Panie, pomóż mi uwolnić się od lęku przed porażką. Wiem, że nieprzyjaciel chce wykorzystać moje lęki, aby powstrzymać mnie przed zawierzeniem Tobie mojego życia. Wybacz mi, że nie potrafię ufać Tobie, ale proszę, pomóż mi od tej chwili z wiarą iść przez dalsze życie. Panie, pomóż mi zawsze widzieć Ciebie, który mieszkasz w moim sercu. Amen.


Modlitwa grzesznika

Panie, chcę oddać Tobie wszystko, co ciąży mi na sercu, wszystkie moje grzechy i słabości. Panie, kładę to wszystko u Twoich stóp i proszę o przebaczenie. Wierzę w Twoje słowa, które mówią że choćby moje grzechy były jak szkarłat, jak śnieg wybieleją. Dziękuję Ci Panie za twoją niekończącą się miłość do mnie! Pomóż mi zacząć od nowa, abym już nigdy Ciebie nie obrażał i razem z Tobą szedł przez życie. Proszę Ciebie o to w Twoje Imię, Jezu. Amen.


Modlitwa w opuszczeniu

Ojcze, wydaje mi się, że mnie opuściłeś. Wierzę, że jesteś ze mną, ale też noszę w sobie poczucie pustki i samotności. Gdy widzę, że wróg zaczyna mnie atakować, a moje wołanie do Ciebie wydaje się bez odpowiedzi, proszę przyjdź mi z pomocą i umocnij moją wiarę. Proszę o to w Imię Jezusa, Amen.


Modlitwa o naprawienie relacji

Ojcze, otwórz moje oczy, abym zobaczył, jak wiele jest we mnie egoizmu i pychy. Ileż kłótni i konfliktów powoduje to z tymi, którzy są mi najbliżsi. Daj mi poznać, jak nieprzebaczenie, zawiść i egoizm niszczą moje relacje. Chcę od teraz iść drogą Twojej miłości, bo tylko ona może łączyć a nie dzielić. Pomóż mi chronić tych, których kocham, kochając ich, a nie upokarzając. Pomóż mi iść razem z Tobą przez życie i tak jak Ty, żyć dla innych, a nie dla siebie. Amen.


Modlitwa, gdy chcę się poddać

Ojcze, staję przed Tobą z moimi lękami i brakiem siły. Pomóż mi to wszystko przezwyciężyć ufnością w Twoją obecność i wszechmoc. Wszystko co ma początek, ma też i koniec, pomóż mi więc przetrwać ten trudny czas. Spraw proszę, abym mniej myślał o tym, co mnie przygniata, a więcej ufał Tobie i Twoim planom wiedząc, że Ty zawsze jesteś przy mnie i nigdy mnie nie opuścisz. Amen.

Potrzebujesz modlitwy? Zgłoś swoją intencję »

Jeśli chcesz dokładniej zgłębić temat modlitwy, warto przeczytać:

__________
Na podstawie: 23 Short Prayers – Hope for Your Soul